Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ātrs pieteikums

Diplomdarbu iesiešana: kā ietaupīt noformējot savu darbu?

Vidēji, cilvēkam rodas nepieciešamība noformēt diplomdarbu vienu vai divas, retāk, trīs reizes mūžā. Šādas pieredzes nav pietiekami, lai skaidri novērtētu procesu un izvairīties no liekiem tēriņiem, noformējot diplomdarbu. UNEXTRA.LV komanda ir sagatavojusi Jums “špikeri”, un, ja Jūs atradīsiet vēl kādus ekonomijas veidus, mēs noteikti papildināsim mūsu sarakstu!

1. Noteikums. Ja vēlaties ietaupīt, tad sāciet interesēties par diplomdarba iesiešanas iespējām laicīgi!

Izanalizējiet tirgus piedāvājumus, saskaitiet noformēšanas kopējās izmaksas. Ņemiet vērā visas nianses – divu kopiju iesiešanu, teksta izvietošanu uz cietā sējuma vākiem, divu kopiju izdruka, atsevišķo lappušu izdruka krāsu drukā, vēl pierēķiniet kabatiņu iegādi CD diskam un recenzijai, gatavā darba piegādes izmaksas. Apsveriet visus Jūsu finansiālos izdevumus un Jūsu personiskā laika zaudējumus diplomdarba noformēšanas procesam.

Ja Jums ir laiks, varat veikt darba izdruku vienā vietā, iesiešanu citā; izvēlēties ērtāku un lētāku piegādes veidu. Un, kas svarīgi, Jūs varat nodrošināt sev iespēju veikt labojumus darbā ar minimāliem finanšu izdevumiem. Noformējot diplomdarbus, noformēšanas cena ir apgriezti proporcionāla darba izpildes termiņam. Jo īsāks ir pasūtījuma izpildes laiks, jo augstākā ir cena!

2. Noteikums. Izpētiet savas augstskolas metodiskos norādījumus darbu noformēšanai.

Lielākā augstskolu daļa, kā arī Ministru Kabineta noteikumi, prasa iesiet cietajos vākos tikai vienu diplomdarba kopiju. Pēc darba aizstāvēšanas šis darba eksemplārs tiks nodots arhīvā. Otrā kopija var tikt iesieta jebkurā citā veidā. TĀDĒĻ, ja vēlaties ietaupīt, noformējiet otro diplomdarba kopiju plastikāta iesējuma veidā.

Uz sējuma cietajiem vākiem ir jābūt uzdrukātam darba veida /kvalifikācijas, diploma, bakalaura, maģistra darbs, promocijas/ nosaukumam un augstskolas logotipam. Ar retiem izņēmumiem, vāku apakšējā daļā tiek prasīts norādīt aizstāvēšanas gadu. Izpētiet augstskolas metodiskos norādījumus un nepasūtiet papildus uzrakstus uz vākā, kā piemēram, fakultātes nosaukumu, vai arī darba temata nosaukumu, ja to neprasa norādījumi. Jo katrs liekais burts uz vāka maksās Jums naudu!

Izvēlieties kopēšanas centrus, kuri spēj uzdrukāt logotipu uz cietajiem vākiem. Jo darba personalizācijas cena būs atkarīga no uzdrukāto burtu daudzuma. Jo garāks ir augstskolas nosaukums, jo dārgāka būs tā personalizācija. Bet logotipi tiek drukāti vai nu ar gatavo klišeju pielietošanu, vai arī ar mūsdienīgajiem printeriem, kas ievērojami samazina personalizācijas izmaksas klientam.

Precizējiet, vai Jūsu darbam tiks sastādīta recenzija. Ja nē, tad arī kabatiņa recenzijai nav vajadzīga. Tas pats attiecas arī uz darba elektronisko kopiju. Ja no Jums netiek prasīts CD ar darba kopiju, tad arī kabatiņa CD ievietošanai nav nepieciešama.

3. Noteikums. Sameklējiet alternatīvu risinājumu darba izdrukai.

Atkarībā no darba lappušu skaita, darba izdrukāšanai vidēji tiek patērēta 1/3, ja ne ½ no visām izmaksām. Izpētiet tirgu un sameklējiet pašu izdevīgāko variantu melnbalto un krāsaino lapu izdrukai.

Bet vēl labāk, paši nopērcietpapīra paku un pameklējiet starp paziņām vai arī internetā cilvēkus, kuri ir gatavi izdrukāt tekstu par mazāku samaksu. Esiet radoši, jo uz šī punkta tiešām ir iespējams ietaupīt.

4. Noteikums. Drukājiet visas otrās kopijas lappuses melnbaltā variantā!

Otrā darba kopija pēc darba aizstāvēšanas paliks Jums. Aizstāvēšanās laikā šo kopiju izmantosiet arī tikai Jūs. Tādēļ, izsveriet, vai Jums ir nepieciešama krāsu izdruka otrai darba kopijai.

 

BET UZ KĀ GAN NAV VĒRTS TAUPĪT!

 

Diplomdarba noformēšanā ir pozīcijas, uz kurām gan gribētos, bet tiešām nav vērts taupīt!

Pirmām kārtām, tas attiecas uz lietām, kuras palīdz radīt pirmo pozitīvo iespaidu uz atestācijas komisiju. Kā mēdz teikt, pirmais iespaids vienmēr ir vizuāls!

Tādēļ:

  1. Netaupiet uz pirmās diplomdarba kopijas krāsu izdrukām! Visām lappusēm, kur ir attēli, grafiki, vizualizācijas, ir jābūt izdrukātām krāsu drukā!
  2. Izvēlieties tādu iesiešanas tehnoloģiju, kurā iesiets darbs vizuāli izskatīsies viengabalaini un profesionāli! Pie tādām iesiešanas tehnoloģijam var pieskaitīt jebkuru rokas tipogrāfijas iesējuma veidu un sistēmas Unbind iesējuma veidu, kuru rezultātā sējums izskatās kā gatava, viengabalaina grāmata. Mēs jau piedāvājām atsevišķu rakstu par iesējuma tehnoloģijas iespējām, iesakām Jums ar to iepazīties, pirms izdarīsiet savu izvēli.
  3. Darba otro kopiju Jums atdos pirms aizstāvēšanas, un Jūs varēsiet to izmantot, ja vajadzēs atbildēt uz jautājumiem, vai arī radīsies nepieciešamība kaut ko nocitēt. Tādēļ, otrai darba kopijai ir jākļūst par Jūsu akadēmiskā un profesionālā izskata turpinājumu.
  4.  

     

  5. Neizvēlieties savam darbam tādas iesiešanas tehnoloģijas, kurās Jūs nevarēsiet veikt izmaiņas darbā, tas ir, mainīt, izņemt vai arī pielikt lapas. Pretējā gadījumā, konstatējot kļūdas vai nepilnības darba saturā, Jums nāksies izdrukāt darbu no jauna un veikt tā iesiešanu atkārtoti.
  6.  

Un pēdējais, gribētos atgādināt Jums pārdomāt savu ārējo izskatu (apģērbu, apavus, matu sakārtojumu) pirms aizstāvēšanas. Arī tas palīdzēs Jums piecu sekunžu laikā iekarot atestācijas komisijas uzticību un labvēlību. Diplomdarba noformējumam ir jākļūst par Jūsu tēla papildinājumu un tam ir jāizskatās nevainojami un profesionāli, tāpat kā Jums!

Atcerieties, ka pirmajam iespaidam ir ļoti liela nozīme!

 

 


Copyright © 2020 - «UNEXTRA»