Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ātrs pieteikums

Diplomdarba iesiešana: ar ko sākt un kā darbam ir jābūt noformētam?

Par loģisku procesa noslēgumu katra studenta dzīvē iestājas diploma darba sagatavošanas un aizstāvēšanas posms.

Katra studenta dzīvē, katrā ziņā, tam ir jākļūst par loģisku procesa noslēgumu, iestājas diploma darba sagatavošanas un aizstāvēšanas posms. Un, ja diploma darba rakstīšanas periodā zinātniskais vadītājs virza un koriģē studenta darbu, tad darba ārējās, vizuālās noformēšanas procesā students paliek viens pret vienu ar augstākās izglītības iestādes metodiskajiem norādījumiem.

Un tas, kas šķiet absolūti skaidrs un saprotams pieredzējušajiem studentiem, pārvēršas par mokām studentiem, kuri plāno noformēt sava mūža pirmo darbu.

Piedāvājam Jums veikt testēšanu un atbildēt uz jautājumiem:

1. Cik diplomdarba kopijas ir jānodod?

2. Kāds iesējuma veids ir nepieciešams katrai no kopijām?

3. Kādu vāku krāsu izvēlēties?

4. Vai uz vāka ir jābūt uzrakstītam augstskolas nosaukumam, vai nodrukātam tikai logotipam?

5. Vai uz vāka ir jāraksta gads un pilsētas nosaukums?

6. Vai uzrakstiem uz vāka jābūt drukātiem ar zelta vai sudraba foliju?

7. Vai recenzijai ir jābūt iesietai kopā ar darbu?

8. Kādu iesiešanas tehnoloģiju labāk izvēlēties?

Ja Jūs brīvi un ātri esat varējis atbildēt uz visiem jautājumiem un, pie tam, esat pilnīgi pārliecināts, ka visas atbildes ir pareizas, varat droši aizvērt šo rakstu! Tiem, kas tomēr nespēj pārliecināti atbildēt uz jautājumiem, piedāvājam iepazīties ar mūsu sagatavoto “špikeri”.

Pirmais, ar ko Jums ir jāsāk, ir jāsameklē Jūsu augstskolas metodiskos norādījumus diplomdarbu noformēšanai un iesiešanai. Bieži augstskolu mājaslapā ir publicēti metodiskie norādījumi, kuriem ir 10 gadu un vairāk, tādēļ precizējiet, vai Jūsu atrastie norādījumi un to noteikumi ir aktuāli vēl šobrīd. Nebūt ne visām augstskolām ir vienādas prasības zinātnisko darbu noformēšanai, bet parasti to atšķirības ir minimālas. Mēs esam apkopojuši dažādu augstskolu prasības, un esam gatavi sniegt atbildes uz augstāk uzstādītajiem jautājumiem.

1. Cik diplomdarbu kopijas ir jānodod?

Lielākā augstskolu daļa pieprasa nodot divas diplomdarba kopijas. Viena diplomdarba kopija (parasti to sauc par pirmo kopiju) ir diplomdarba oriģinālais eksemplārs, un pēc aizstāvēšanas tas tiks nosūtīts glabāšanai uz arhīvu. Šī kopija ir obligāta nodošanai visās augstskolās. Otrā kopija ir Jūsu personīgā kopija, kura tiks Jums atgriezta pirms prezentācijas sākuma un Jūs varēsiet lietot to diplomdarba eksemplāru aizstāvēšanas laikā.

2. Kāds iesējuma veids ir nepieciešams katrai no kopijām?

Abām diplomdarba kopijām ir jābūt iesietām. Metodiskie norādījumi reglamentē tikai pirmās (oriģinālās) kopijas noformēšanas veidu. Šai kopijai noteikti jābūt iesietai cietos vākos. Otro kopiju ir pietiekami iesiet plastikāta iesējumā.

3. Kādu vāku krāsu izvēlēties?

Parasti augstskolas nereglamentē vāku krāsu, tomēr visām augstskolām ir savas noteiktās korporatīvas krāsas. Protams, Jūs nesodīs, ja nodosiet diplomdarbu, iesietu pelēkos vai melnos vākos, tomēr labāk ir izvēlēties akadēmiskās krāsas: bordo, tumši zilo, tumši zaļo, atkarībā no augstskolā pieņemtās korporatīvās krāsas.

4. Vai uz vāka ir jābūt uzrakstītam augstskolas nosaukumam, vai nodrukātam tikai logotipam?

Augstskolas dod priekšroku logotipiem, tas pasvītro to identifikāciju, bet ne visas kopēšanas centri spēj izpildīt šādu prasību un drukā augstskolu nosaukumus vārdiski.

5. Vai uz vāka ir jāraksta gads un pilsētas nosaukums?

Parasti, gads un pilsētas nosaukums uz vāka nav jāraksta. Prasība pēc šiem uzrakstiem ir novecojusi! Kaut gan līdz šim laikam, metodiskajos norādījumos, kuri nereti izlikti augstskolu mājaslapās, ir teikts pretējais.

6. Vai uzrakstiem uz vāka jābūt drukātiem ar zelta vai sudraba foliju?

Ja metodiskajos norādījumos nav teikts citādi, tad personalizācija tiek veikta ar zelta foliju.

7. Vai recenzijai jābūt iesietai kopā ar darbu?

Recenzija netiek iesieta, bet pielikta pie darba atsevišķā kabatiņā.

8. Kādu iesiešanas tehnoloģiju labāk izvēlēties?

Iesiešanas tehnoloģija un veids nav augstskolas reglamentēts un tiek izvēlēts pēc studenta ieskatiem. Par iespējamiem iesiešanas variantiem lasiet mūsu nākamajā rakstā.

 

Daudzas universitātes patstāvīgi sniedz diplomdarbu iesiešanas pakalpojumus saviem studentiem. Ja Jums ir iespēja, labāk ir izmantot šādus pakalpojumus (nejaukt tos ar kopēšanas centru pakalpojumiem, kuri atrodas universitātēs).

Ja, tomēr, esat nolēmis pasūtīt iesiešanas pakalpojumus ārpus augstskolas, precizējiet vāku krāsu un personalizāciju, kuru piedāvā pati universitāte. Tas var kļūt par labu vizuālo piemēru un atvieglos izvēli un lēmuma pieņemšanas procesu.

 


Copyright © 2020 - «UNEXTRA»